Program


A KÉZ a SZÍV és a FEJ iskolája a Waldorf Pedagógia módszerek bemutatásán keresztül

A KÉZ a SZÍV és a FEJ iskolája a Waldorf Pedagógia módszerek bemutatásán keresztül

Mit is jelent, hogy a KÉZ, a SZÍV és a FEJ iskolája, hogyan jelenik meg ez a Waldorf iskolások hétköznapjaiban? Hogyan és mi mindent tanulnak, milyen tevékenységekben vesznek részt nap mint nap? Hogyan épülnek fel mindennapjaik, mi mindent élhetnek meg az ünnepeken? Hol tanulnak tovább, hogyan boldogulnak iskolánk falain kívül?…  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. május 11. péntek, 16:00

A Gödöllői Waldorf iskolában készült képek vetítésével és egy kisebb kiállítás berendezésével szeretném bemutatni az érdekődőknek a Waldorf-pedagógia sajátosságait, nevelési, fejlesztési törekvéseit, a tanítás legfőbb jellemzőit. Szeretnék mesélni még többek között az ünnepek jelentőségéről, a szülők szerepéről és a tanítók munkájáról,  hogy közelebbről is megismertessem az érdeklődőkkel ezt a közel 100 éves pedagógiai módszert, mely az alternatív iskolák közül leginkább meghonosodott hazánkban a rendszerváltás óta. Nem utolsó sorban célom, hogy a városunkban működő – az ország második legidősebb, egyúttal egyik legnagyobb hagyománnyal bíró iskoláját – közelebbről is megismertessem az érdeklődő nyugdíjas korosztállyal és eloszlassam azokat a tévhiteket, sztereotípiákat, amikkel még mindig találkozunk az iskola berkein kívül.

Kecskés Judit,

civil referens, a Gödöllői Waldorf Általános Iskola és Alapfokú Művészeti iskola tanára, két Waldorf iskolába járó gyermek édesanyja

Ajánlatunk


Fischer Ádám több mint fél évszázada kezdődött karmesteri pályája sokféle szálon kapcsolódik hazájához: a Rádiózenekar, az Operaház, a Müpa, az Osztrák-Magyar Haydn Zenekar mind munkássága fontos fejezetei.

A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Ajánló


Tavaly az Edinburgh Fringe Fesztiválon óriási kritikai és közönség sikert arató IMA újra látható a Müpa mellett felállított sátorban.

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva…

Godfrey Reggio, a kísérletező szellemű amerikai rendező 1982-ben készítette el Koyaanisqatsi című filmjét, amely az új iránt fogékony közönség köreiben…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel