Program


Balog József zongoraestje
2

Balog József zongoraestje

Nemzedéke legtehetségesebb zongoristáinak egyike, s ez nem csak afféle üres frázis, tekintettel arra, hogy maga Kocsis Zoltán is így gondolta – nem véletlenül kérte fel Balog Józsefet többször is a Nemzeti Filharmonikusok szólistájának.
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. november 26. vasárnap, 19:30


Rameau:
    G-dúr szvit
Tansman:
    5. zongoraszonáta (Bartók emlékére)
SZÜNET
Kodály:
    Meditáció Debussy egy motívuma fölött
Kodály:
    Hét zongoradarab, op. 11 – 3. Esik a városban; 2. Székely keserves
Lajtha:
    Mesék – zongoraciklus (részletek)
Bartók:
    Három csíkmegyei népdal, BB 45b
Bartók:
    Tizennégy bagatell, BB 50 - 6. Lento
Bartók:
    Allegro barbaro, BB 63
Boulez:
    Incises

Balog József (zongora)

Nemzedéke legtehetségesebb zongoristáinak egyike, s ez nem csak afféle üres frázis, tekintettel arra, hogy maga Kocsis Zoltán is így gondolta – nem véletlenül kérte fel Balog Józsefet többször is a Nemzeti Filharmonikusok szólistájának. Hihetetlen munkabírással és alázattal dolgozik, és elképesztő repertoárt tart kézben, amit a Zeneakadémia zongoraestje is tükröz: a nyitó Rameau-darab és a záró Boulez-mű keletkezési idejét közel háromszáz év választja el egymástól. De nemcsak repertoárjának zenetörténeti szélessége, hanem a különlegességek iránti vonzódása is egyedivé teszi napjaink zongoristamezőnyében. Ez is kiolvasható koncertjének műsorából, hiszen három gyakrabban játszott Bartók-mű mellett ritkán hallható Kodály- és Lajtha-műveket is megszólaltat. S ha még valamit meg kell említeni vele kapcsolatban, az az elképesztő technikai és szellemi virtuozitás. Pierre Boulez több mint tízperces kompozícióját, az Incises-t Balog Józsefen kívül alig néhány zongorista játssza az egész világon.

Ajánlatunk


WOLFGANG AMADEUS MOZART: G-dúr szimfónia, K. 318 JOHANN NEPOMUK HUMMEL: a-moll zongoraverseny, op. 85 *** JOSEPH HAYDN: 39. (g-moll) szimfónia, Hob. I:39

1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.

Ajánló


A Neoton Família az egyik legnépszerűbb magyar popzenei együttes. Angol nevük: Newton Family, ezutóbbi néven jelent meg több lemezük Japánban,…

Megérkezett Pottyondy Edina új estje, a Démonok és hormonok. Terápiás stand up a körülöttünk élő és a bennünk lakó démonokról.…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel