Program


Egy élet háromszor
4

Egy élet háromszor

Yasmina Reza: Egy élet háromszor

A KV Társulat előadása

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. április 3. kedd, 19:00

Egy élet háromszor

Az anyai ágon magyar származású francia írónő aktuális témájú színházi kísérlete Az egy élet háromszor című színműve. Az elsőre társalgási drámának tűnő darab mögött mély és összetett problémák rejlenek, melyeknek puszta felmutatásánál tovább megy a szerző. Trükkje, hogy a banálisnak is nevezhető látogatást a két ismerős házaspár között háromszor nézhetjük meg egymás után, mindháromszor máshogy. A három változatnak köszönhetően a néző óhatatlanul a probléma okának keresésére indul, megpróbálja összerakni a hiányos történetet.

Az előadás minimalista eszközökkel mutatja be két krízisben lévő házasság különböző pillanatait. Leginkább azt, hogy mikor és hogyan csúszik el a kommunikáció két egymáshoz (valaha) közel álló ember között. Mi vezethet odáig, hogy bizonyos pont után már képtelenek meghallani a másikat. Ördög Tamás eddigi rendezéseinek fő törekvése a néző és színész közötti „negyedik fal” ledöntése; „..munkáim során mindig a közelség, az "elérhetőség" foglalkoztat a leginkább. Az az élmény, hogy néző és színész valamit együtt hoz létre azáltal, hogy együtt van jelen…”  - Ördög Tamás rendező

A KV Társulat 2007 óta működik folyamatosan; alapítók és művészeti vezetők: Száger Zsuzsanna és Urbanovits Krisztina, akik hosszú éveken át dolgoztak a Kaposvári Csiky Gergely Színházban. A társulat profiljának fő jellemzői: a női látás és gondolkodásmód meghatározó szerepe a téma- és darabválasztásokban, kortárs ősbemutatók létrehozása, sokrétű tevékenység és rugalmasság.

Ajánlatunk


A Beautiful Confusion ZÓRA váratlan, de intenzív feltűnésének címe is lehetne akár. A kaliforniai születésű és részben ma is Amerikában élő Urbányi Zóra 2021-ben élénk visszhangot váltott ki Kollár-Klemencz László Iszom a bort című dalának feldolgozásával, ami után egymást követték saját szerzeményei.

Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt irodalmi klasszikusokat. Nagyszerű arányérzékkel teszi követhetővé a cselekményt a tánc nyelvén. Klasszikus alapokra épülő kortárs koreográfiája különleges és látványos, szakmailag magas színvonalú, mégis befogadható és közönségbarát.

Ajánló


Nem titok, hogy Snétberger Ferenc, a 2024/25-ös évad művésze legkedvesebb zenészpartnerei közé tartozik Anders Jormin svéd bőgős és Joey Baron…

A Kodály és Bartók örökségét ápoló, Gráf Zsuzsanna vezetésével működő, nevében is angyali Angelica Leánykar már több alkalommal varázsolta el…

JOHANNES BRAHMS: Változatok egy Haydn-témára, op. 56 RICHARD STRAUSS: d-moll burleszk zongorára és zenekarra *** HECTOR BERLIOZ: Rómeó és Júlia,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel