Program


Nora Fischer – ének / Rising Stars

Nora Fischer – ének / Rising Stars

A még fiatal, de immár hosszú évek óta világszerte koncertező szoprán repertoárja a 16. századtól korunk legújabb terméséig terjed. Ennek illusztrációja a Rising Stars programban elhangzó műsora, amelyben ritmikus szabályossággal váltja egymást régi és új zene - utóbbiak közt bemutatót is hallunk.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2017. november 4. szombat, 18:00

A Hollandiában nevelkedett Nora Fischer gyermekéveiben bizonyára számtalan zenei impulzust kaphatott, hiszen édesanyja a furulyaművész és -pedagógus Anneke Boeke, édesapja pedog Fischer Iván. A kívülálló úgy képzeli, nyilván nem lehetett nehéz eldöntenie, mivel szeretne foglalkozni, ha felnő. Tanulmányait az Amszterdami Konzervatóriumban kezdte, majd Koppenhágában folytatta, végül a Hágai Királyi Konzervatóriumban fejezte be. Nemcsak vokális képzésben vett részt: az Amszterdami Egyetemen zenetudományi és bölcsésztanulmányokat is folytatott. Koncertező művészként fellépett Európa számos országában, de az Amerikai Egyesült Államokban, sőt Indiában és Indonéziában is. Olyan partnerekkel működött együtt, mint Louis Andriessen, Steve Reich, David Lang, Michel van der Aa és a Kronos Vonósnégyes.
Az új zenének épp oly szenvedélyes előadója, mint a réginek - és persze mindannak, amit e két időbeli véglet között termett a zenetörténet. Több kortárs zeneszerző komponált műveket kifejezetten az ő hangjára. Atmoszférateremtő, szellemes, játékos és eredeti egyéniség, akit a magyar közönség korábban is láthatott és hallhatott már, többek közt Fischer Iván szerzői estjén. Koncertjének érdekessége, hogy a régi zenék egy lantféle, a theorba, az újak zongora kíséretével szólalnak meg.

A Rising Stars-programba jelölte: Concertgebouw Amsterdam

Műsor:

Peri: Lungi dal vostro lume
Poulenc: La courte paille
Strozzi: Lagrime mie
Morris Kliphuis: új mű (az ECHO felkérésére)
Monteverdi: A nimfa panasza
Bartók: Falun, Sz. 78, BB 87a

Közreműködők:

Daniël Kool: zongora
Mike Fentross: theorba

Ajánlatunk


Fenyő Miklós – Tasnádi István: MADE IN HUNGÁRIA musical két részben

Berlioz kései operanyitánya, a Beatrix és Benedek izgalmas, dinamikus zene. Csajkovszkij Hegedűversenye a 19. egyik legnépszerűbb versenyműve: egyszerre virtuóz és bensőséges. César Franck d-moll szimfóniája pedig a belga származású francia szerző német komolyságot árasztó opus magnuma.

A jazz, blues, rock és funk iránt egyaránt fogékony gitáros, Mike Gotthard ezen a novemberi estén saját jazz-rock világába hívja közönségét, ahol a hangszereké és a dallamoké a főszerep. A koncert gerincét legújabb szólóalbuma, a Sensual Brutality anyaga alkotja, de első lemeze, az Intellectual Brutality már ismert kompozíciói is elhangzanak.

Ajánló


A Jazz Side Story első kiadása 2018-ban egymást követően kétszer megtöltötte a Fesztivál Színházat. Szőke Nikoletta, Gájer Bálint és zenésztársaik…

JOHANNES BRAHMS: Akadémiai ünnepi nyitány, op. 80 JOHANNES BRAHMS: D-dúr hegedűverseny, op. 77 *** BARTÓK BÉLA: Zene húros hangszerekre, ütőkre…

Godfrey Reggio, a kísérletező szellemű amerikai rendező 1982-ben készítette el Koyaanisqatsi című filmjét, amely az új iránt fogékony közönség köreiben…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel