Program


A csűrtől a koncertteremig

A csűrtől a koncertteremig

Liszt-kukacok Akadémiája – Tánc és zene
A csűrtől a koncertteremig
10-15 éveseknek
Lajtha, Weiner, Bartók és Kodály művei, valamint azok népzenei forrásai

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. szeptember 29. vasárnap, 11:00

Herczku Ágnes (ének), Kiss Péter (zongora), Berán Gábor (hegedű), Vizeli Máté (hegedű, brácsa), Szabó Tamás (brácsa), Háry Péter (cselló), Timár Márton (nagybőgő), Egervári Mátyás (cimbalom, gardon, dob)
A Bihari János Táncegyüttes táncosai (művészeti vezetők: Lévay Andrea és Ágfalvi György, igazgató: Boross Sándor)
Mesélő: Mona Dániel

Mi mindenre jó a zene? A helyes kérdés inkább az, mire nem… Éneklünk, ha jó kedvünk van, szerenádozunk, ha szerelmesek vagyunk, megható zenéket hallgatunk, ha bánat ért minket, vagy beülünk egy koncertre, ha fel szeretnénk töltődni. És persze ott van a tánc! Zene nélkül nincs tánc, tánc nélkül pedig szegényebb lenne a zenetörténet. A Zeneakadémia ifjúsági sorozata, a Liszt-kukacok Akadémiája 2019 őszén zene és tánc kapcsolatát vizsgálja. A zenészekkel és táncosokkal tarkított matinékon kiderül, hogyan alakult át klasszikus zenévé a tánczene. Először a saját házunk táján, a magyar néptánc udvarán sepregetünk. Herczku Ágnes bemutatja a népi és klasszikus éneklés különbségeit, a válogatott zenekar pedig izgalmas párhuzamokra hívja fel a figyelmet falvaink múltja és a koncerttermi zene egyes példái között.

Ajánlatunk


Daphne du Maurier regénye alapján a Szegedi Szabadtéri Játékok önálló bemutatója

Hogyan kérhetjük számon a Blaha aluljáróban pókember önzetlenségét, vagy egy szamuráj erkölcsi kódexét? Pest vármegyén Völgyzugoly szokásait? Ismerős a helyzet abszurditása? Nem véletlen. A világirodalom egyik legizgalmasabb magányos hőse ihlet minket, egy szélmalmokkal, és a valódi bűnnel szembeszálló szent fantaszta, az igazság groteszk bajnoka. Hogyan reagál a társadalmunk egy alig hetven kilós önjelölt huszárezredre? What would Kinizsi do?

François Leleux a világ egyik legjobb oboaművésze, egyszersmind kiváló karmester. A Nemzeti Filharmonikus Zenekarhoz az utóbbi években úgyszólván „hazajár”: koncertjei rendre lelkes sikert aratnak és visszahívást eredményeznek. Pályája igen korán kezdődött: már tizennyolc esztendősen a Párizsi Opera első oboása volt, később a Bajor Rádió Szimfonikus Zenekara és az Európai Kamarazenekar szólistájaként is muzsikált.

Ajánló


Kukorica Jancsi és Iluska megindító szerelmi története, a csodás, magyar népmesei motívumokban bővelkedő daljáték, mely híven követi az eredeti művet…

1958, nyara – Éktelen drága gyémántot hoznak a Minneapolis City Bankba. Egy notórius fegyenc megszökteti magát, hogy lecsapjon a kőre,…

A Love Letters című kétszemélyes színdarab az amerikai szerző egyik leggyakrabban játszott műve, amely mosolyogtató és könnyfakasztó jeleneteivel a világ…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel