
Az emberi hang
A 2025-ös esztendőben a francia zene történetének jeles alakjaira emlékezik a zenei világ: 100 éve hunyt el Erik Satie, 150 éve Georges Bizet – ugyanebben az évben, vagyis 1875-ben született Maurice Ravel. több
A 2025-ös esztendőben a francia zene történetének jeles alakjaira emlékezik a zenei világ: 100 éve hunyt el Erik Satie, 150 éve Georges Bizet – ugyanebben az évben, vagyis 1875-ben született Maurice Ravel. több
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2025. március 6. csütörtök, 19:00
A Győri Filharmonikus Zenekar bérleti hangversenyét Satie eredetileg zongorára készült Három Gymnopédia című ciklusa indítja: a sajátos atmoszférájú, meditatív hangvételű sorozat első darabja számtalan átiratban ismert komolyzenei slágerré vált, amelyet Debussy ültetett át szimfonikus zenekarra.
A folytatásban Maurice Ravel a francia barokk nagy mestere, Francois Couperin előtt tisztelgő ragyogó szvitje csendül fel, amely ugyanakkor személyes emlékeket is felidéz: tételei a zeneszerző az első világháborúban elesett bajtársainak állítanak emléket.
Az est második felében igazi kuriózumot hallhat a közönség: a Francia Hatok jeles tagja, Francis Poulenc különleges, egyetlen szereplőre számító operája, Az emberi hang hangzik el, amely egy szerelmi tragédiát beszél el – egy telefonbeszélgetés megzenésítésével. A rendkívüli énekes és előadói teljesítményt igénylő énekszólamot a nemzetközi hírű Solen Mainguené adja elő. A hangverseny dirigense Rajna Martin első karmester lesz.
Műsor:
E. Satie:Három Gymnopédia 11’
M. Ravel: Couperin sírja, M. 68 17'
***
F. Poulenc: Az emberi hang - lírikus tragédia egy felvonásban 45'
Közreműködik:Solen Mainguené - szoprán
Vezényel:Rajna Martin
Tíz kortárs magyar író története a Budapest Bábszínház Nagyszínpadán. Történetek, amelyek lenyomatot adhatnak a korról, amelyben születtek, Szikszai Rémusz rendezében. 16+ 185 perc 1 szünettel
A Budapesti Operettszínház kiemelten fontosnak tartja, hogy támogassa autista embertársainkat a minél teljesebb élet megteremtésében és megélésében, ezért – ahogyan immár hagyománnyá vált – idén is gálakoncertet rendez az Együtt az Autistákért Alapítvány javára.
1905. Elárverezik a párizsi Operaház teljes hajdani berendezéseit. Többek között egy csillárt, amely a kikiáltó szerint egy máig sem tisztázott baleset okozója volt. A baleset tetteseként az Operaház titokzatos Fantomját emlegették.
Ötvenöt éves fennállását ünnepli az Apostol együttes. A jeles jubileumot egy „díszelőadás”, azaz egy nagykoncert keretében 2025. április 26-án a…
Háy János keserű komédiája garantáltan nevettet és elgondolkodtat!
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!