Program


BFTZ 166

BFTZ 166

Karmester:
Dénes István

Közreműködik:
Fejes Krisztina – zongora,
Kállai Ernő – hegedű,
a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekara

Tervezett műsor:
Vajda János: Filharmóniai ünnepi nyitány
Bartók Béla – Dénes István: Román népi táncok Sz.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. december 1. vasárnap, 19:30

Kodály Zoltán 86 évvel ezelőtt zenekarunknak ajánlotta a Galántai táncok c. művét, mely azóta is minden hazai együttes repertoárján szerepel. Elődeink eme kezdeményezését folytatva kértük fel Vajda Jánost, korunk egyik legismertebb zeneszerzőjét egy új szimfonikus mű megírására, mely várhatóan szintén meghatározó zeneműve lesz a következő évtizedeknek, és első ízben koncertünkön hangzik majd el. 
A Vigadó meghatározó helyszín Magyarország zenei életében. A megnyitását követően 1865-től lett otthona hazánk első hivatásos, rendszeresen koncertező szimfonikus együttesének, a Budapesti Filharmóniai Társaság Zenekarának, és számos korszakalkotó kulturális esemény helyszíneként is szolgált. Többek között itt zajlott Mahler I. szimfóniájának ősbemutatója zenekarunk előadásában, szinte napra pontosan 130 évvel ezelőtt, 1889-ben. Koncertünk tehát egyfajta időutazásként tekint a múltba, és hív életre új értékeket a jövő számára. 
A hangversenyen számos zenekari átirat hangzik el Dénes István munkája nyomán, így több ismert dallamot újragondolt, néhol „átszínezett” köntösbe bújtatva hallhatnak majd ünnepi rendezvényünkön.

Ajánlatunk


Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

Amikor 1868-ban meghalt Rossini, Verdi arra buzdította zeneszerző honfitársait, alkossanak közösen requiemet a Mester emlékére úgy, hogy minden komponista egy-egy tétel megírását vállalja magára.

Ajánló


Tavaly az Edinburgh Fringe Fesztiválon óriási kritikai és közönség sikert arató IMA újra látható a Müpa mellett felállított sátorban.

Két jubileum varázslatos találkozása a Müpa színpadán: a Talamba Ütőegyüttes fennállásának huszonötödik évfordulóját Muszorgszkij idén százötven éves zeneművével, az Egy…

Fenyő Miklós – Tasnádi István: MADE IN HUNGÁRIA musical két részben

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel