Program


Brahms & Schumann

Brahms & Schumann

Közreműködik:
Dalibor Karvay — hegedű
Varga Tamás — gordonka

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2024. december 13. péntek, 19:00

Műsor:
C. M. von Weber: Oberon— nyitány, J.306 9'
J. Brahms: a-moll kettősverseny hegedűre és gordonkára, op. 102 32’
 ***      
R. Schumann: I. (B-dúr) szimfónia, op. 38, „Tavaszi” 30’        

Vezényel: Rajna Martin

A német romantikus opera atyjának nevezett Carl Maria von Webernek sajnos igen rövid életpályát adott a sors: 1826-ban, mindössze negyven évesen hunyt el Londonban. Halála előtt alig két hónappal bemutatott utolsó színpadi műve, az Oberon varázslatos szépségű nyitánya indítja a Győri Filharmonikus Zenekar soproni hangversenyének a 19. századi német zene mestereinek műveiből összeállított gazdag programját. Johannes Brahmsot egy életen át tartó, mély barátság fűzte a magyar származású nagy hegedűművészhez, Joachim Józsefhez – kapcsolatukat azonban 1880-ban egy magánéleti válság árnyékolta be: Joachim házasságának megromlásakor Brahms a feleség pártját fogta, s ennek következtében a hegedűs évekre megszakította vele a kapcsolatot. A zeneszerző ezt a fájdalmasan hiányzó barátságot helyreállítandó komponálta meg 1887-ben a lélek mélyéről fakadó melódiákat megszólaltató a-moll kettősversenyét: művet ilyen nemes szándékkal keveset írtak a zene történetében! A versenymű szólistái neves vendégművészek: a Bécsi Szimfonikus Zenekar koncertmestere, a nemzetközi hírű szlovák hegedűs, Dalibor Karvay és a Bécsi Filharmonikusok szólócsellistája, Varga Tamás lesznek. A koncertet Schumann 1841-ben, „A szimfóniák évében” készült lírai melódiákban gazdag B-dúr „Tavaszi” szimfóniája zárja, amelynek formai egységét a tételeket összekötő tematikus kapcsolatok finom kidolgozásával biztosította a komponista. A Győri Filharmonikus Zenekart Rajna Martin vezető karmester dirigálja.

Ajánlatunk


Sokan még ma is a cigányzenéből ismerik a cimbalmot. Nem alaptalanul, hiszen Csík Benedek is e hangszer virtuóz képviselője, aki tizennégy évesen már a Carnegie Hallban játszott.

Az iróniájáról és vígjátékairól híres Oscar Wilde 1893-ban bemutatott műve az újszövetségi időkbe vezeti a nézőt, a címszereplő Heródes Antipász mostohalányaként túlfűtött táncáért cserébe magának követelte Keresztelő János fejét. A bibliai történetet a Nemzetiben a költői színház kiemelkedő bolgár rendezője viszi színre.

A musicalben árva gyerekek egy csapata kószál a háborús front kellős közepén. Egy békés hajlékra vágynak, ahová behúzódhatnak éjszakára. És természetesen egy jó falatra. Ha nem kapnak ételt, akkor elcsenik maguk. De ugyan ki tudna haragudni rájuk? Csak túl akarják élni a háborút. Ma, amikor milliók kényszerültek elhagyni otthonukat, ez is döbbenetesen ismerős üzenet.

Ajánló


„Egy mindenkiért – mindenki egyért!” - ki ne ismerné Athos, Porthos, Aramis és az ifjú D’Artagnan történetét? A muskétások kalandjai…

Horváth Charlie és zenekara 7 év után újra az Audi Arénába koncertezik. Fergeteges koncertet adott anno 2017-ben a 70. születésnapján,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel