Program


Dráfi Kálmán zongoraestje

Dráfi Kálmán zongoraestje

Dráfi Kálmán születésnapja alkalmából rendezett hangverseny programja nagy ívet ölel fel Liszttől Chopin, Brahms és Debussy művein át Rahmanyinovig, és Dráfi Kálmán egykori tanítványa, a Kossuth-díjas Balázs János közreműködése is igazi csemegének ígérkezik.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. október 7. szerda, 19:30

Dráfi Kálmán zongoraestje

Liszt: Költői és vallásos harmóniák – 7. Funérailles
Liszt: Szerelmi álmok
Chopin: Huszonnégy prelűd, op. 28 – 1. (C-dúr), 4. (e-moll), 15. (Desz-dúr), 17. (Asz-dúr) prelűd
Chopin: Asz-dúr („Hárfa”) etűd, op. 25
Chopin: c-moll („Forradalmi”) etűd, op. 10/12
Chopin: Esz-dúr keringő, op. 18
Brahms: Változatok egy Haydn-témára, op. 56b
SZÜNET
Debussy: Bergamaszk szvit – 3. Clair de lune
Debussy: A boldog sziget
Rachmaninov: Tizenhárom prelűd, op. 32 – 5. (G-dúr), 12. (gisz-moll) prelűd
Rahmanyinov: Tíz prelűd, op. 23 – 5. (g-moll) prelűd
Brahms: Magyar táncok, WoO 1 – részletek (Dráfi Kálmán és Balázs János átirata két zongorára)

Dráfi Kálmán (zongora)
Közreműködik: Balázs János (zongora)

A Liszt Ferenc-díjas Dráfi Kálmán idén tölti be hatvanötödik életévét. A többgenerációs muzsikuscsaládból származó zongoraművész pályafutása több szálon kapcsolódik a Zeneakadémiához. Itt végezte felsőfokú tanulmányait 1969 és 1974 között, majd 2002-ben ugyanitt szerezte meg a doktori fokozatot Értekezés Liszt Ferenc zongoraműveinek zenei és technikai problémáiról című dolgozatával. 1977 óta a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem tanára, 2011 óta az intézmény billentyűs és akkordikus hangszerek tanszékének vezetője. A születésnapja alkalmából rendezett hangverseny programja nagy ívet ölel fel Liszttől Chopin, Brahms és Debussy művein át Rahmanyinovig, és Dráfi Kálmán egykori tanítványa, a Kossuth-díjas Balázs János közreműködése is igazi csemegének ígérkezik.

Ajánlatunk


A nemzetközi historikus régizenei előadópraxis egyik legjelentősebb képviselője, a világhírű holland csembaló-, orgonaművész és karmester, Ton Koopman idén októberben tölti be 80. életévét.

Az István, a király egy családi viszály története: Géza fejedelem halála után fia örökölné a hatalmat, de a hagyományokra hivatkozva nagybátyja, Koppány is tömegeket gyűjt maga köré. István külföldi támogatással megszilárdíthatja a pozícióját, de a véres összecsapás elkerülhetetlen.

JOHANNES BRAHMS: Változatok egy Haydn-témára, op. 56 RICHARD STRAUSS: d-moll burleszk zongorára és zenekarra *** HECTOR BERLIOZ: Rómeó és Júlia, op. 17 – zenekari részletek (Szerelmi jelenet, Mab királynő-scherzo, A magányos Rómeó, Báli jelenet)

Ajánló


A Magyar Állami Népi Együttes Csodaváró betlehemese időnként bohókás, máskor lélekmelengető pillanatokon keresztül számlál vissza Jézus születésének éjszakájáig.

A magyar XX. század és a bécsi klasszika között osztja meg hangversenyének műsorát a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a Kocsis bérlet…

Tóth-Vajna Zsombor a fiatal magyar historikus régizenészgeneráció kiemelkedő tehetségű tagja, karmester és a régi billentyűs hangszerek specialistája: orgona-, csembaló-, fortepiano-…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel