Program


Eötvös Péter és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar / ütőhangszerek: Martin Grubinger / Előhang 18:30
3

Eötvös Péter és a Nemzeti Filharmonikus Zenekar / ütőhangszerek: Martin Grubinger / Előhang 18:30

Az évad művésze és az évad együttese ritkán ad közös koncertet, most azonban ez is megvalósul: az évad művésze zeneszerző és karmester, aki saját kompozícióit vezényli az évad együttese élén. Rendkívül izgalmas műsorra számíthatunk, különleges művekkel!
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. október 31. csütörtök, 19:30

2019. október 31. csütörtök
19:30 — 22:00

    Eötvös Péter: Zero Points
    Eötvös Péter: Speaking Drums
    Eötvös Péter: Per Luciano Berio
    Liszt: Dante-szimfónia, S. 109

Az évad művésze és az évad együttese ritkán ad közös koncertet, most azonban ez is megvalósul: az évad művésze zeneszerző és karmester, aki saját kompozícióit vezényli az évad együttese élén. Rendkívül izgalmas műsorra számíthatunk, különleges művekkel!
Eötvös Péter ütőhangszerekre írt versenyműve, a Speaking Drums olyan előadóra számít, aki nemcsak az ütőket kezeli páratlan virtuozitással, de minden képzeletet felülmúlóan szuggesztív színész is: Weöres Sándor halandzsaverseit mondva ugyanis zenélés közben beszélnie kell. Beszélni? Suttogni, ordítani, a legkülönfélébb lelkiállapotokat megjelenítve. A harminchat éves osztrák fenomén, Martin Grubinger, akinek Eötvös ezt a különleges - egyébként könnyen befogadható, szép hangzású - darabot írta, leírhatatlan tökéletességgel valósítja meg a feladatot: teljesítménye zseniális. Hallani és látni kell! A Speaking Drums 2012/13-ban keletkezett, az est során megszólaló két másik Eötvös-mű közül a zeroPoints 1999-ben (Pierre Boulez mutatta be a Londoni Szimfonikusok élén), a rövid Per Luciano Berio pedig 2003-ban - de hangszerelése csak 2018-ban készült el.
A műsor második részében megszólaló Liszt-mű, a Dante-szimfónia az évad együtteseit: a Nemzeti Filharmonikus Zenekart és a Nemzeti Énekkart állítja reflektorfénybe. Nem furcsa egy estén hallgatni Eötvöst és Lisztet? Inkább a lehető legtermészetesebb: két nyitott szellemű, hihetetlenül széles inspirációs spektrumból tájékozódó, eredeti gondolkodású, modern zeneszerző…

Vezényel: Eötvös Péter

Közreműködők:
ütőhangszerek    Martin Grubinger
Nemzeti Énekkar (karigazgató: Somos Csaba)

Ajánlatunk


„Háromfogásos gourmet menü” – jellemezte a Bachtrack kritikusa Paavo Järvi koncertjét, amelyen Sibelius, Tüür és Beethoven egy-egy darabját tűzte műsorra. A Grammy-díjas észt-amerikai karmester hasonlóan ínyenc programmal érkezik a BFZ-hez is.

A történet két szélhámosról szól: Lawrence úriember, akiről könnyen elhisszük, hogy nemesi sarj, egy száműzött uralkodó; Freddy Benson azonban kisstílű. Meséjében szegény, beteg nagymamájának gyűjt könyöradományokat. Kettejük barátsága akkor kezdődik, amikor kiderül, hogy mindketten a Riviérán kívánnak turistákat kifosztani, és rájönnek, hogy szövetkezve könnyebb. A Steve Martin és Michael Caine játékával fémjelzett film nem véletlenül ihlette meg a „színházcsinálókat”. A fordulatokban gazdag és rendkívül humoros történet kiváló zenével fűszerezve robbant be a Broadwayre, útját azóta is töretlen nevetésorkán, tapsvihar és díjeső övezi.

Ajánló


40 évvel első szegedi előadása után visszatér az István, a király!

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel