Szakértőnk segítségével lehetséges jövőverziók kelnek életre a színpadon a nézők ötletei alapján. Improvizációs előadás egy olyan témában, ami hamarosan azt is érinteni fogja, aki ma még nem akar tudomást venni róla.
Színházi játékunkban nem csak az izgat minket, hogy az erőforrások kimerülése és az éghajlatváltozás milyen következményekkel jár, hanem az is, hogy ezek a helyzetek milyen etikai, emberi kérdéseket vetnek fel? Hogyan alakul át az emberek közti kapcsolódás, a közösségek szerveződése a nehezebb életkörülmények hatására? Mik azok az értékek, képességek, amikre érdemes fókuszálnunk, hogy esélyt adjunk magunknak az alkalmazkodásra?
Szakértő partner: Nagy Réka (Ökoanyu) klímakommunikációs szakember
Alkotók: Bán-Horváth Veronika, Bernát Imola Tímea, Borbás Gergő, Janó Anna, Gregus László, Madaras Attila, Szőke Gábor, Varju Nándor, Bende István m.v., Kovács Viktor m.v.
Zene: Szőllősi Dániel
Az előadás létrehozását Ferencváros Önkormányzata támogatta.
A programot eredetileg középiskolások számára fejlesztettük, ezt a folyamatot és a diákok ingyenes hozzájutását az előadásokhoz a Planeth Earth Egyesület támogatta.
Köszönet Stumpf-Bíró Balázsnak a projektindítón való közreműködésért, az előadás előzményeiért pedig Orbán Borbála pszichológusnak, valamint Szeszák Panka aktivistának (BOLYGÓ). Hasonló projektekben az elmúlt években partnerünk volt a Greenpeace Magyarország, illetve a Messzelátó Egyesület, hálásak vagyunk a közös gondolkodásért.
Ha nem jártál még improvizációs előadáson:
- Igen, ez valóban egy olyan előadás, aminek jelenetei, karakterei nincsenek előre meghatározva.
- Tényleg nincs szövegkönyv.
-Nem próbáltunk be előre jeleneteket, viszont sokat tréningezünk, hogy bátran mondjunk igent az ismeretlenre.
- A színpad a színészeké és közreműködőké – nézői széked biztonságából figyelheted, mi történik az előadásban, ugyanakkor ha szeretnél, adhatsz nekünk inspirációt.