Háromszék Táncszínház: Ecce Homo / LISZT ÜNNEP 2024
Táncszínházi előadás Munkácsy Mihály nyomán
Táncszínházi előadás Munkácsy Mihály nyomán
Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!
Utolsó előadás dátuma: 2024. október 12. szombat, 19:00
Zene: Fazakas Levente
Dramaturg: Tapasztó Ionela-Alexandra
Látvány, vetítés: Izsák Előd
Díszlet: Szőke Zsuzsi
Jelmez: Cristina Breteanu
Kellékmester: Zayzon Ádám
Művészettörténeti tanácsadó: Gyarmati Gabriella
Táncmester, a koreográfus munkatársa: Farkas Ágnes
Koreográfus: Farkas Tamás
Rendező: Farkas Tamás, Tapasztó Ernő
A 2024 januárjában bemutatott táncszínházi előadás az „Íme az ember” gondolat mentén halad. A produkció Munkácsy Mihály festményeinek egyedi módon történő feldolgozására törekszik, de nemcsak a híres trilógia képeihez (Krisztus Pilátus előtt, Ecce homo és Golgota), hanem olyan emblematikus alkotásokhoz is kapcsolódik, mint például az Ásító inas, a Rőzsehordó nő, a Köpülő asszony vagy Liszt Ferenc portréja. Az Ecce homo egyszerre reflektál a festőgéniusz életútjának egy-egy karakteres elemére és vet fel korunkat foglalkoztató gondolatokat. Munkácsy erőteljes, drámai látványvilága egy folyamatosan mozgásban tartott, szüntelenül változó projekcióban kel új életre.
Az 1990-ben Sepsiszentgyörgyön megalakult Háromszék Táncszínház célkitűzése az erdélyi etnikumok népzene- és néptánckultúrájának gyűjtése, megőrzése és továbbadása egy új formavilág megteremtésével, színházi kontextusba helyezésével. A társulat a hagyományos folklórműsorok és a kortárs táncszínházi formák ötvözésével egyéni stílust alakított ki, produkcióikban a népzene és a néptánc olyan nyelvezetté lényegül át, amely képes a ma emberéhez szólni.
Az előadásban felhasznált műtárgyfotók a Szépművészeti Múzeum – Magyar Nemzeti Galéria, a debreceni Déri Múzeum, valamint Pákh Imre magángyűjtő tulajdonát képezik, és jogi védelem alatt állnak.
Az előadást 12 éven aluli nézőinknek nem ajánljuk.
A Háromszék Táncszínház hivatalos fenntartója Kovászna Megye Tanácsa.
Támogató: Bethlen Gábor Alap, Nemzeti Kulturális Alap
Három különböző karakterű énekesnő, akik három évtizede megkerülhetetlen előadói és motorjai a hazai népzenei-világzenei életnek.
Az iróniájáról és vígjátékairól híres Oscar Wilde 1893-ban bemutatott műve az újszövetségi időkbe vezeti a nézőt, a címszereplő Heródes Antipász mostohalányaként túlfűtött táncáért cserébe magának követelte Keresztelő János fejét. A bibliai történetet a Nemzetiben a költői színház kiemelkedő bolgár rendezője viszi színre.
Ki ne írt volna verset, amikor először volt szerelmes, vagy netán az élet értelmén gondolkozott? Így volt ez több száz…
Bach csellószvitjei egytől egyig fület gyönyörködtető zeneművek, ugyanakkor zenetörténeti szerepük sem elhanyagolható. Ezek a nagy jelentőségű kompozíciók mérföldkövek a csellóirodalom…
tétel a kosárban
összesen:
Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!