Program


Liszt Ferenc Kamarazenekar, Vadim Gluzman, Várdai István, Baráti Kristóf

Liszt Ferenc Kamarazenekar, Vadim Gluzman, Várdai István, Baráti Kristóf

A Liszt Ferenc Kamarazenekar zeneakadémiai évadnyitó hangversenye új hagyományteremtés, eltökéltség és izgalmas művészi kihívás – de leginkább meghatározó zenei élmény, melyet sokáig megőrizhetünk.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. október 25. hétfő, 19:30

Hagyomány – hiszen tavaly napra pontosan ekkor indították az évadot, és most épp úgy, Várdai István művészeti igazgatóval együtt köszöntik a közönséget. Eltökéltség– mivel decemberben kényszerből távol maradt sztárvendégüket most mégis elhozzák erre az emblematikus színpadra. Kihívás – mert a művészi együttműködést tovább gondolva és elmélyítve Vadim Gluzman új szerepet kap, így nemcsak szólistaként, hanem kamarazenekari irányítóként is megismerhetjük a világhírű előadót.
A hangverseny utolsó műsorszámához nagyzenekarrá bővülnek, és két neves szólista mellé még egy híresség lép a színpadra: Baráti Kristóf ezúttal karmesterként mutatkozik be.

Ezért kedveljük ennyire lassan hat évtizede a Liszt Ferenc Kamarazenekart: klasszikus műsor világsztárokkal, új impressziókkal, új motivációkkal – biztos, hogy emlékezetes közös kaland vár ránk.

Liszt Ferenc Kamarazenekar
Művészeti vezető és közreműködik: Várdai István (cselló)
Koncertmester: Tfirst Péter
Közreműködik és vendég-koncertmester: Vadim Gluzman (hegedű)

Mozart: D-dúr szerenád („Serenata notturna”), K. 239
Liszt: Angelus! - vonószenekarra
Mozart: g-moll szimfónia, K. 183
---
Brahms: a-moll versenymű hegedűre és csellóra, op. 102 (Vezényel. Baráti Kristóf)

Rendező: Liszt Ferenc Kamarazenekar Alapítványa


Ajánlatunk


Isten eljön hozzánk, mert nagyon sok mondanivalója van. Megosztja gondolatait az elmúlt néhány tízezer év történéseiről és tapasztalatairól, válaszol az időközben felmerült kérdésekre és bemutatja a projekt fejlesztésének további lépcsőit.

Boris Eifman / ifj. Johann Strauss A PYGMALION-HATÁS Balett két felvonásban

A boldogságot, a szerelmet, a szeretetet széles e világon, számtalan kalandon keresztül hajszoló, a végső békét azonban mégiscsak kedvese karjai között meglelő Peer Gynt a 19. századi drámairodalom egyik legösszetettebb alakja. A darab színrevitele és befogadása mindig kivételes erőpróba a rendező és néző számára egyaránt.

Ajánló


Antony Jay és Jonathan Lynn politikai komédiája, amelynek az eredetét jelentő tévésorozat a BBC műsorán aratott világsikert, a hatalom sajátos…

Székely Csaba Az igazság gyertyái című műve a bözödújfalusiak megpróbáltatásainak állít emléket. A szerző mély empátiával és sajátos humorral fordul…

Van, hogy muszáj mindenestül elmerülni egy igazi klasszikus világában: a Szegedi Kortárs Balett családi mesebalettje erre ad lehetőséget a família…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel