Program


MÁV Erdélyi/4. Zeneakadémia

MÁV Erdélyi/4. Zeneakadémia

Alim Shakh visszatérő vendégkarmesterünk, a legendás hírű Ilja Musin, a szentpétervári karmesteriskola megalapítójának tanítványa volt. Ma ugyanott tanít és a világ számos helyén tart mesterkurzusokat. Műsora áttekintést ad a Csajkovszkij utáni orosz zeneszerző nemzedék műveiből.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2020. március 21. szombat, 19:00

Műsor
A. Ljadov: C-Dúr Polonéz
Glazunov: II. Hangversenykeringő
Sztravinszkij: Tűzmadár szvit (1919)
Rahmanyinov: III. zongoraverseny
közreműködik: Jurij Favorin (zongora)

Vezényel
Alim Shakh

Alim Shakh visszatérő vendégkarmesterünk, a legendás hírű Ilja Musin, a szentpétervári karmesteriskola megalapítójának tanítványa volt. Ma ugyanott tanít és a világ számos helyén tart mesterkurzusokat. Műsora áttekintést ad a Csajkovszkij utáni orosz zeneszerző nemzedék műveiből. Anatolij Ljadov (1855– 1914) még Muszorgszkijtól is tanult, szoros kapcsolatot ápolt az Orosz Ötök híres zeneszerző csoportjával, később a Szentpétervári Konzervatórium igazgatója lett. Leghíresebb művei szimfonikus költemények: Az elvarázsolt tó és Kikimora. Alekszandr Konsztantyinovics Glazunov (1865–1936) Rimszkij-Korszakov tanítványa volt, 1928-tól Párizsban élt, az ő életművéből Hegedűversenye lett maradandó. Igor Sztravinszkij (1882-1971) a XX. század egyik legnagyobb zeneszerzője, hírnevét éppen a Párizsban bemutatott Tűzmadár című balett-zenével alapozta meg, amelyből ő maga készített később zenekari szvitet. Szergej Rahmanyinov (1873–1943) korának egyik leghíresebb zongoraművésze volt, élete második felében Amerikában élt. Zongoraműveit sokat játsszák. Három zongoraversenye közül a második a legnépszerűbb, a harmadik pokoli nehézsége miatt ritkábban hangzik el, pedig kifejezésben és dallaminvencióban gazdag, a szólóhangszer és a zenekar igen bonyolult összjátékának köszönhetően nagyon hatásos koncertdarab.

Ajánlatunk


Székely Csaba drámaíróként először 2011-ben, a POSZT Nyílt Fórum programjában tűnt fel, ahol Bányavirág című színdarabjáért a Színházi Dramaturgok Céhe neki ítélte oda a Vilmos-díjat. Pályája azóta töretlenül ível felfelé. Darabjait számos magyar színház bemutatta, ő pedig háromszor nyerte el a Színikritikusok díját a legjobb új magyar drámáért.

2024. április 27-én Fluor Tomi és Diaz a Budapest Sportarénában ünnepli meg a nagy szülinapot.

RUMINI Ferrit-szigeten Zenés mesejáték Négy éves kortól ajánljuk! A Pesti Művész Színház- Fogi Színház előadása

Ajánló


Improvizációs játék önmagunkról Ízelítő kapcsolataink hétköznapjaiból.

Hőseink mindent megtesznek, hogy megtalálják a receptet ebben a szellemes, frivol, sikamlós és pikáns komédiában. És még az is kiderül,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel