Program


MÁV Zene-Tér-Kép/1. Vonós hangszerek

MÁV Zene-Tér-Kép/1. Vonós hangszerek

Megismerkedünk a vonós hangszercsalád minden tagjával. Kipróbáljuk megszólal-e vonó nélkül a hegedű, dalolunk a bársonyos hangú brácsával, táncolunk a cselló muzsikájára és azt is megszámoljuk, hogy a legnagyobb vonós hangszernek, a nagybőgőnek van-e a legtöbb húrja. Az interaktív foglalkozásokon a zeneirodalom legszebb vonós kamarazenéit is eljátsszuk a gyerekeknek.  több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. szeptember 7. szombat, 10:00

Műsor
„Sok húron pendülünk”
Vonós hangszerek

Megismerkedünk a vonós hangszercsalád minden tagjával. Kipróbáljuk megszólal-e vonó nélkül a hegedű, dalolunk a bársonyos hangú brácsával, táncolunk a cselló muzsikájára és azt is megszámoljuk, hogy a legnagyobb vonós hangszernek, a nagybőgőnek van-e a legtöbb húrja. Az interaktív foglalkozásokon a zeneirodalom legszebb vonós kamarazenéit is eljátsszuk a gyerekeknek.

A hangszereket bemutató játékos foglalkozást 2006-ban indította útjára a zenekar. A sorozat minden darabja egy-egy hangszercsaláddal ismerteti meg a gyerekeket (vonós, fafúvós, rézfúvós és ütős hangszerek). Az évad újdonsága, hogy az idei koncerteken zenészcsaládok zenélnek majd családoknak. Zenekarunk művészeinek gyermekei sok esetben követik az akár generációk óta tartó hagyományt, és a jó példát látva maguk is tanulnak hangszereken játszani. Az első évadban négy családdal ismerkedhetnek meg, ahol közösen zenél apa-anya és gyermekeik, hiszen nem esik messze az alma a fájától.

Ajánlatunk


Robert Icke: Oidipusz Fordította: Upor László

A Rumini Berg Judit, a mai magyar meseirodalom egyik sztárszerzőjének legismertebb műve, amit több ezer gyermek olvas kötelező irodalomként, alsótagozatban.

Otto Hahn német kémikus éppen a Nobel-díj átvételére készül 1946-ban Stockholmban. Pár órával a ceremónia előtt szállodai lakosztályába betoppan Lise Meitner osztrák-svéd fizikus. Nyolc éve nem látták egymást. Akkor menekült a tudós nő zsidó származása miatt Svédországba. Előtte harminc évig a legközelebbi munkatársak és a legbizalmasabb barátok voltak Berlinben. Az atommaghasadás felfedezése fűződik a nevükhöz. Csakhogy a Nobel-díjat ezért az eredményért 1944-ben Hahnnak ítélték oda...

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel