Program


Messian:Egzotikus madarak/Prokofjev:III.zongorav./Brahms:I.z.négyes zv.( Concerto & Korobejnyikov  )

Messian:Egzotikus madarak/Prokofjev:III.zongorav./Brahms:I.z.négyes zv.( Concerto & Korobejnyikov )

Az aranyos-homlokú levélmadártól és a hindu ritmusképletektől Bécsig vezeti majd a közönséget ez a koncert, amelynek középső darabja az alkalmasint legnépszerűbb Prokofjev-zongoraversenyt ígéri. A virtuóz szólista a maga nemében legalább annyira egzotikusnak és különlegesnek számít, mint az este nyitányaként felhangzó Messiaen-kompozíció madarai..

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2021. március 2. kedd, 19:30

MESSIAEN: Egzotikus madarak – zongoraverseny

PROKOFJEV: III. (C-dúr) zongoraverseny, op. 26
— szünet —
BRAHMS: I. (g-moll) zongoranégyes, op. 25 (zenekari változat Arnold Schönberg hangszerelésében)

Közreműködik: Andrej Korobejnyikov (zongora)
Concerto Budapest
Vezényel: Keller András

Az aranyos-homlokú levélmadártól és a hindu ritmusképletektől Bécsig vezeti majd a közönséget ez a koncert, amelynek középső darabja az alkalmasint legnépszerűbb Prokofjev-zongoraversenyt ígéri. A virtuóz szólista a maga nemében legalább annyira egzotikusnak és különlegesnek számít, mint az este nyitányaként felhangzó Messiaen-kompozíció madarai, hiszen Andrej Korobejnyikov a zongorázás mellett diplomás jogász, továbbá az eszperantó nyelv elkötelezettje.

„Figyeld a madarakat! Ők a legnagyobb mesterek” – okította Paul Dukas reményteljes tanítványát, Olivier Messiaent, és tudjuk, a növendék szívébe is zárta mestere tanácsát. Erről tanúskodik oly sok más szerzeménye mellett az ötvenes évekből származó Egzotikus madarak című egytételes kompozíciója is, amelyben a zongora, valamint a fúvós- és ütőhangszerek együttese körülbelül negyven különböző madárhangot idéz fel az észak-amerikai remeterigótól az Ázsiában honos aranyoshomlokú levélmadárig. A harmincnégy esztendős orosz zongorista beugróként játszotta már Budapesten Szergej Prokofjev 1921-ben befejezett III. zongoraversenyét, s ahogy akkor egy koncertkritika megállapította, „Korobejnyikov jött, látott és győzött”. Bár első hallásra semmi hasonlóság nem fedezhető fel a 19. század végén és a 20. század első felében Bécsben élő két zeneszerző, Brahms és Schönberg zenéjében, az utóbbi mégis legfontosabb zenei felmenői közt tartotta számon idősebb pályatársát. Nem csoda, hogy a világírű karmester, Klemperer bíztatására zenekari verziót készített az eredetileg zongorára és vonósnégyesre írt műből, amely ritkán hallható különlegességként zárja majd a koncertet.

Ajánlatunk


A világon először a Madách Színház kapta meg a jogot, hogy non-replica változatban állítsa színpadra a Mamma Mia! musicalt. A bemutató 2014 augusztusában a Szegedi Szabadtéri Játékokon, szeptemberben pedig a Madách Színházban volt.

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök emberi értékekről, de ravaszságról, cselvetésekről és gyarlóságról is.

Izgalmas műsorral várja a közönséget a Nemzeti Filharmonikus Zenekar és vendége, a hegedűművészként és karmesterként egyaránt pódiumra lépő francia muzsikus, Julien Chauvin.

Ajánló


Fellépnek a Magyar Táncművészeti Egyetem Táncművészképző Intézetének növendékei-hallgatói.

„Nem fiatalok. Nem szépek. Nem hibátlanok. De ma este színpadra lépnek, és le sem engedjük őket, míg nem marad –…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel