Program


Aktuális előadások



A 16 éves Annamária, szülei válását követően apjával Rómából Magyarországra költözik. A lány világéletében Olaszországban élt, nincs ínyére a változás, úgy érzi, a szülei feje fölött döntöttek az életéről. Frusztrációját apján vezeti le, aki nem tud mit kezdeni lánya dühkitöréseivel és vagdalkozásával. Az apa, aki a második világháború kitörése előtt emigrált, majd új családot alapított Rómában, elhallgatta lánya elől előző házasságát és zsidó származását, így azt is, hogy családjának nagy része Auschwitzban vesztette életét, a mit sem sejtő Annamáriát pedig óvatosságból katolikusként nevelte. Egy véletlen során azonban kiderül, hogy Annamáriának van egy féltestvére, Tamás. A lány nyomozni kezd utána, napvilágra kerül az elhallgatott múlt, és apának és lányának is rengeteg tisztáznivalója akad egymással és önmagával is.  

A holokauszt óta eltelt több mint hetven év történelmi távlatba helyezi a történteket, noha következményeit sok család a mai napig nem tudta feldolgozni. Már csak ezért is fontos, hogy minél többet és többféle formában foglalkozzunk a témával. De a Tamás könyve ezen túlmutat. A darab főhőse, Annamária nem csupán azzal szembesül, hogy ez a tragikus történelmi esemény közvetlenül érintette családját, a felfedezés alapjaiban kérdőjelezi meg saját identitását. Míg eddig olasznak és katolikusnak vélte/vallotta magát, most magyar és zsidó származásának ismeretében kell tisztába kerülni önmagával. Ráadásul alapvető bizalmi válságot él meg apjával való viszonyában, hiszen mindezt elhallgatta előle, így a történet tétje az is, hogy apa és lánya képes lesz-e kiépíteni egy meghitt, őszinte és kölcsönös megértésen alapuló kapcsolatot. Mindezek olyan problémák, amelyekkel a mai (és mindenkori) tinédzserek is szembesülnek. A kamaszlét alapvető problémáit (identitáskeresés, szülőkkel való konfliktusok, kommunikációs nehézségek), feszegeti a darab, és az előadáshoz kapcsolódó színházpedagógiai foglalkozás a diákok bevonásával segít választ találni a kérdésekre.

Az előadás élő- és bábszínház ötvözete. A művészi kivitelezésű báb és mozgatója egyaránt színen van, a báb diskurzust folytat a többi színésszel. Az előadás megtekintése jó alkalom annak a berögződésnek felülírására, hogy a bábszínház kizárólag gyerekeknek való.
Az előadásban számítunk a diákok aktív részvételére: a színészekkel való közös gondolkodásra, a történet kapcsán felmerülő kérdések vizsgálatára, mely drámás játékokon keresztül valósul meg.  

Szereplők: Varga Bori, Lukács Gábor, Kőmíves Csongor

Habermann Annamária azonos című művének felhasználásával írta: Hárs Anna
Tervezte: Csató Maté, Tóth Eszter
Zeneszerző: Kiss Dávid
Drámapedagógiai konzulens: Romankovics Edit
Rendezte: Csató Kata

A Mesebolt Bábszínház előadása.

Az előadás létrejöttét támogatta az NKA.
 

Az előadás időtartama
90 perc

Ajánló


Az őszinte barátság meséje ez. Megmutatja, hogy nem baj, ha valaki értéktelennek tart, másnak talán attól leszel a legszerethetőbb, amit…

A humorban bővelkedő vígjátékunk különlegessége, hogy Nagy Sándor közel negyven karaktert kelt életre.

Egy letűnt korszak lenyomata, amely ma is érvényes tükröt tart elénk: hőseink áldozatok, megváltást keresők, megbocsátásra képtelen tévelygők, szerelemre vágyók,…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel