Program


Tamási Áron: Vitéz lélek

Tamási Áron: Vitéz lélek

Tamási Áron műve a magyar néplélek igazi drámája, népmesében gyökerező, példázatos érvényű darab arról, hogy a legmélyebb válságot, kirekesztettséget, otthontalanságot megtapasztalva is talpra lehet – és kell! – állni.

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2022. augusztus 14. vasárnap, 17:00

Tamási Áron: Vitéz lélek
A Békéscsabai Jókai Színház előadása

A mű főhőse Balla Péter háborúból, hadifogságból hazatérvén az egész székely falu legnagyobb megrökönyödésére egy szamarat vesz. A gyerekek gúnyolják, a felnőttek szánják, volt szerelme és annak férje, aki különben cséplőgépet vett, le akarja beszélni a szamártartásról, az elöljárók meg, minthogy az egész közösségre nézve szégyenletesnek tartják a dolgot, el akarják kobozni a jószágot. A kiinduló helyzet a szamár és a gép szembeállítása, a szamárról ugyanis megtudjuk, hogy jel: a nagy háború, a minden elvesztése utáni semmiből való újrakezdés jele.

Balla Péter számára nem csak a szamár elfogadtatása, a közösség meggyőzése jelent gondot, hogy szükség van a tiszta, természeti forrásokra támaszkodó újrakezdésre. E tusakodása közepette meglátogatja egy öregember, aki hozzáadja rég halott lányát azon az alapon, hogy mindketten hiszik, a halottak velünk maradnak. Csakhogy amikor a férfi beleszeret egy eleven lányba, történetesen a házát építő ács gyermekébe, akkor már köti a halottnak fogadott hűsége.

Lesz-e Balla Péternek még része az élő szerelem boldogságában?  Kiderül a krimiszerű rejtélyek feloldása és a különös próbatételek megoldása során ebből az  igazi közönségkedvenc előadásból.

SZEREPLŐK:
Balla Péter........................................ Czitor Attila
Lázár................................................. Katkó Ferenc
Ambrus............................................. Tege Antal
Boróka.............................................. Földesi Ágnes Villő
Nikita................................................. Tomanek Gábor
Sári, Nikita felesége.......................... Kovács Edit (Jászai Mari-díjas)
Kristóf................................................ Beszterczey Attila
Rozáli, Kristóf felesége..................... Liszi Melinda
Panna............................................... Tarsoly Krisztina
Csorba.............................................. Szabó Lajos
Büllents............................................. Balázsi Róbert
Cigány.............................................. Bartus Botond szh.
Kisfiú................................................. Mlinár Pál Bence / Mlinár Balázs
Kislány.............................................. Kiss Anna Blanka

Súgó: Roszik Ivett
Ügyelő: Kadelka László
Díszlettervező: Horesnyi Balázs
Jelmeztervező: Igaz-Juhász Katalin
Zene: Cári Tibor
Rendezőasszisztens: Kiss Kata

Rendező: Kiss József (Jászai Mari-díjas)

Ajánlatunk


..Némi EU-s támogatosítás, színház a záhníszben. Görbetükörerdő, disznógömb, telefonfül. Pár művészi vénával megáldott vendégmunkás, plusz egy talicska aprómajom. Vagyis lidérc. Lúdvérc. Osszátok be..

Előfordul: hulla, és annak fagyasztása, csontok, hányás, köpés, meztelenség, verekedés, felnőttfilm-részlet, kitört ujjak, kábítószer fogyasztása és terjesztése, méregkeverés, zászlóégetés (ja ez nem), egyszer elhangzik az a szó, hogy 'zsidó', egyszer az, hogy 'cigány'. Lesz füst, stroboszkóp, hangos zene, riasztó hangeffektek, zaj, káosz, kosz és több liter művér.

Nagymama, lány, unoka. Mindegyik mást akar, mindegyik másként, mással szeretné élni az életét. Teri például szeretője mellett képzeli el a mindennapjait. Lánya, Emma egy titokzatos kis jövevénnyel. De mit szól mindehhez a vidéki Mama, aki váratlanul beállít a pesti lakásba? A nevetés kódolva van..

Ajánló


A Ferencsik bérlet koncertjein a Nemzeti Filharmonikus Zenekar a bécsi klasszikához illőn csökkentett létszámmal lép pódiumra. A záróesten mindehhez még…

Moliére komédiázik. Kifiguráz bennünket. Félelmeinket, öncsalásainkat, kicsinyességünket. Ez utolsó színdarabja. 1673. február 17-én a Képzelt beteg előadása közben a címszerepet…

Az ezeregy éjszaka az egyik legismertebb és legcsodálatosabb mese az egész világirodalomban. Páratlanul gazdag és színes történet szerelemről, hűségről, örök…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel