Program


Ünnepi koncert Kocsár Miklós 85. születésnapja alkalmából

Ünnepi koncert Kocsár Miklós 85. születésnapja alkalmából

Kocsár Miklós kórus- és kamaraművei

 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2018. december 1. szombat, 18:00

Pro Musica Leánykar (karvezető: Szabó Dénes) Cantemus Vegyeskar A Zeneakadémia hangszeres hallgatói Vezényel: Szabó Dénes

Kocsár Miklós életútja színes, sokoldalú, nyitott személyiséget tükröz. Zenei tanulmányait szülővárosában, Debrecenben kezdte. Remekül zongorázott: a debreceni Csokonai Színház már érettségije évében alkalmazta mint zongoristát és harmonikást. A debreceni Zenedében klarinétozni és harsonázni kezdett, sőt a dzsesszel is közelebbi ismeretséget kötött, majd zeneszerzést tanult. Zeneakadémiai mesterei között a magyar zeneélet olyan meghatározó egyéniségeit találjuk, mint Farkas Ferenc, Bárdos Lajos, Járdányi Pál vagy Szőllősy András. Tanulmányai végeztével Kocsár dolgozott a Zeneműkiadó szerkesztőjeként, 1963 és 1972 között a Madách Színház zenei vezetője és karmestere volt, 1972-től a Bartók Béla Zeneművészeti Szakközépiskolában zeneszerzést tanított. Életműve – sokféle tevékenységi köréhez híven – rendkívül változatos: nagyzenekarra, kamarazenei apparátusra és szólóhangszerre egyaránt komponált, ezen kívül jelentősek vokális alkotásai is; 1968-ban a varsói zenei fesztiválon például egy García Lorca verseire írt dalciklussal alapozta meg nemzetközi elismertségét. Kocsár Miklós kétszeres Erkel-díjas, elnyerte a Bartók–Pásztory-díjat, a Kossuth-díjat, valamint a Magyar Érdemrend Középkeresztjét. 1992-ben alapító tagja volt a Magyar Művészeti Akadémiának, melynek 2011 óta rendes tagja. A Zeneakadémia novemberi ünnepi hangversenyével az idén 85 esztendős mester előtt tiszteleg.

Ajánlatunk


A Müpa-beli koncerten balladák és tempósabb dalok, a legnagyobb slágerek közül huszonnégy szám csendül fel, ahogy eddig még soha: akusztikus, kamarazenei átiratban, két vokalista, zongora, hegedű, cselló és fuvola kíséretével.

Középkori balladák sokszor adtak hangot a nők társadalomban betöltött, mennybe emelt vagy épp porba tiport helyzetéről. Női sorsok elevenednek meg a A mennybe vitt leány című dalesten, ahol egy csokor középkori magyar népballada hangzik el.

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Ajánló


Koncertszerű operaelőadás három felvonásban, két szünettel, olasz nyelven

Vincze Balázs művészeti vezető, rendező-koreográfus jól ismeri a polgári színházi hagyományokat kedvelő táncrajongók ízlését, kiválóan alkalmaz táncszínpadra ismert és közkedvelt…

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel