Program


Wolfgang Redik, Mihályi Éva, Porzsolt György, Balog Endre és Dráfi Kálmán

Wolfgang Redik, Mihályi Éva, Porzsolt György, Balog Endre és Dráfi Kálmán

Kamarazene karnyújtásnyira
Wolfgang Redik, Mihályi Éva, Porzsolt György, Balog Endre és Dráfi Kálmán
 több

Nincs aktuális előadás

Ön egy múltbeli eseményre keresett. Kérjük, válogasson aktuális kínálatunkból a Jegy.hu keresőjében!

Utolsó előadás dátuma: 2019. február 1. péntek, 19:00

Schubert: 2. (a-moll) hegedű-zongora szonáta, D. 385
Webern: Langsamer Satz

SZÜNET

Mozart: 21. (e-moll) hegedű-zongora szonáta, K. 304
Schubert: 13. (a-moll) vonósnégyes, D. 804 („Rosamunde”)

Wolfgang Redik, Mihályi Éva (hegedű), Porzsolt György (brácsa),
Balog Endre (cselló), Dráfi Kálmán (zongora)

A hangverseny Schubert 19 évesen írt szonatinájával kezdődik, melynek hangneméhez a szerző más a-moll darabjaihoz hasonlóan patetikus hangulatot társít. A második szám Anton Webern fiatalkori vonósnégyes-tétele, a Langsamer Satz, azaz „Lassú tétel”. 1905-ben készült el, amikor Webern már Schönberg iskolájába járt – mestere utasította arra, hogy vonósnégyes-tételekkel próbálkozzon. A szélsőségesen romantikus muzsika azokról az érzelmekről vall, amelyek Webernt unokahúga – későbbi felesége –, Wilhelmine Mörtl iránt érzett. Mozart egyetlen e-moll alaphangnemű műve 1778-ban Párizsban keletkezett. Nem volt szerencsés ez az időszak a zeneszerző életében: a várt diadal elmaradt, s édesanyját is elvesztette. Egyes zenetörténészek ezzel magyarázzák a kéttételes mű alapvetően komor hangulatát, amelyet csak rövid időre enyhít a menüett E-dúr triója. A zárószám, az ún. Rosamunde-kvartett nevét onnan kapta, hogy második tételében elhangzik az a melódia, amelyet Schubert a Rosamunde-kísérőzenében, illetve egy zongora-impromptuben is felhasznált.

Ajánlatunk


„Hegedűs a háztetőn… valahol mind azok vagyunk. Megpróbálunk egy letisztult dallamot kicsalni, miközben egyensúlyozunk, hogy ne szegjük nyakunkat. Nem könnyű!”

Ha sírva akar nevetni, ezt az előadást ne hagyja ki!

Van a Bajza utca sarkán egy kis palota. A józsefvárosi Nagytemplom utcai bérházban pedig izgatott a készülődés. Pünkösdi Kató színinövendék a Csókos asszony címszerepét játssza. Ünneplik őt meg eljegyzését Dorozsmay Pista zeneszerzővel. A vőlegény azonban átmulatja az éjszakát, zálogba csapja a jegygyűrűket, és megszökik Rica Macával. A botrányos megcsalatás után érkezik Tarpataky báró, a híres mecénás. Katónak pedig dönteni kell: palota és gazdagság, csillogással kecsegtető siker vagy a szegényes bérházban eltöltött élet boldogságra vágyakozva. Zerkovitz Béla egyik legnépszerűbb, örökzöld, operettje csupa humor, szenvedély, szerelem, színház a békebeli Pestről, amikor olyan slágerek csendülnek fel többek között, mint az Asszonykám, adj egy kis kimenőt, az Éjjel az omnibusz tetején, a Gyere, te nímand, a Mi, muzsikus lelkek, valamint a műfaj és a darab emblematikus dala, a Van a Bajza utca sarkán... kezdetű sláger.

Ajánló


Az Őrült Nők Ketrece egy olyan hely, ahol mindenki az lehet, aki. Vagy épp az, aki lenni akar. De ha…

Örkény István az életéről Elmondja: Mácsai Pál

Mozgalmas, pörgős időszak: gőzerővel készül a Fővárosi Nagycirkusz a „Csillagok, égbeli tűk” című előadásra

Figyelem! A vásárlási időkorlát hamarosan lejár!
becsült lejárati idő:
00:00

tétel a kosárban

összesen:


Lejárt a vásárlási időkorlát! Kérjük, állítsa össze a kosarát újra!



Készítette: NeoSoft
Fel